Nechutná hra

Autor: Ján Sciranka | 17.12.2011 o 23:55 | (upravené 18.12.2011 o 1:03) Karma článku: 10,12 | Prečítané:  1594x

Nedalo mi nezareagovať na udalosti posledných dní či mesiacov. Blížia sa predčasné voľby a ja sa nestačím čudovať, aká dokáže byť ľudská hlúposť neobmedzená. S vidinou moci prichádzajú také rozhodnutia či vyjadrenia, nad ktorými sa niekedy pozastavuje rozum. Ale k tomu sa hádam dostanem aj neskôr. Čo je základnou pointou tohto článku je to, že práve pred voľbami sa plne začína ukazovať pravá tvár všetkých politických strán, ktoré kandidujú v predčasných voľbách. A tomu sa ja celkom teším, lebo dúfam, že napokon zvíťazí zdravý rozum pred hlúposťou.

V prvom rade sa ku mne v posledných dňoch doplazila správa o krste nového albumu speváčky Tiny. To, že som Tinu považoval za o niečo inteligentnejšiu ženu, to je jedna vec, ale to, že sa predseda politickej strany s najväčšou voličskou podporou postaví pred ľudí a začne krstiť nejaký album s jasným cieľom upútať a dosť jasne sa zviditeľniť u mladých ľudí, mi príde strašne plytké a prízemné. Myslel som, že "pán predseda" má trošku zmysluplnejšie nástroje predvolebného boja. Ale to bola v podstate len čerešnička na torte politických periel nedávno minulého obdobia.

Nebudem sa tajiť tým, že som sympatizantom strany SAS a v mojim príspevkoch je to jasne cítiť. Lenže nie je to o tom, že sa v mojich článkoch snažím obhajovať nejakú stranu, ktorú ja chcem voliť, ale o tom, že proste píšem o tom, čo vidím a aký je aktuálny stav na Slovensku. A z toho, čo vidím a pozorujem, je jasné, že veľký výber v týchto voľbách naozaj nebude. A prečo? Pozrime sa na to podrobne.

Začneme najsilnejšou stranou Smer-SD. Tá perlička s Tinou je na odľahčenie, ale tiež o niečom svedčí. Strana, ktorá absolútne zavrhla to, na čom zakladala svoju popularitu a predvolebnú kampaň v roku 2010. "Smeráci" sa zrejme riadia heslom - Sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú - lebo otočiť svoje "zmýšľanie" o 180 ° s cieľom nájsť potenciálneho koaličného partnera, je naozaj nechutný výsmech jeho voličom. Keď raz pokladám napr. Dzurindu za zlodeja a neviem čo, tak jednoducho sa nesnažím si pripravovať pôdu na vládnutie s ním. A vo veľa momentálnych rozhodnutiach Smeru vidím práve takúto tendenciu. Odrazu už nie je žiadny zlepenec, ale štvorlístok. Odrazu už je potrebný partner, ktorý bude mať rovnaké hodnoty v európskej otázke. Odrazu už Smeru nevadí "zlá" politika súčasnej vlády. Odrazu už je KDH v podstate ako Smer. A to je len výcuc z niektorých vyjadrení. Po pravde, je mi z toho zle, aká hra sa tu hrá na voliča. Samozrejme nedá sa nespomenúť ani veľká pomoc pána Kollára pri zdravotníckej kríze, ktorá určite prihrala Smeru nejakú tú polievočku, nakoľko prepojenie Kollára a Fica je zrejmé - http://www.topky.sk/cl/100371/1292364/Odborar-Kollar-a-jeho-lyziarske-stredisko--Dotacia-183-tisic-eur-od-Smerakov-#. To nemusím čítať ani tento článok z priblblých Topiek, aby som si to dovtípil. A tu samozrejme môžem prejsť k strane SDKU-DS, ktorá jedno hovorí a druhé koná. Neviem či si naozaj táto strana myslí, že jej voliči sú sprostí, ale neustále hlasovať so Smerom, dávať mu za pravdu a mať s nimi rôzne dohody a hlasovania, a pritom krkolomne hovoriť o tom, že v generálne línii (ktorú po aj pred voľbami môžu ľahko zmeniť) majú napísané STOP so Smerom, mi príde naozaj nechutné. Je mi ľúto, že tak perspektívna strana sa dokázala v očiach voličov tak zosmiešniť a zhnusiť len kvôli moci a peniazom. Nedá mi nespomenúť taktiež stranu KDH, ktorej predstavitelia sa tvária ako tí najsvätejší a pritom majú v strane človeka ako je Andrej Ďurkovský, ktorému už z očí ide zloba a to nehovoriac o totálnom rozkradnutí Bratislavy a o jeho slávnom výroku, že nevzdám sa poslaneckého aj primátorského platu už len "z ucty" k voličovi po tom, čo skritizoval nejakého poslanca, že poberá viac platov. A to nehovorím o nedávnom výroku pána Fígeľa, ktorý povedal, že minister zdravotníctva Uhliarik by si zaslúžil ocenenie. No to si tu už hádam každý robí srandu. A Most-Híd len tíško mlčí a prizerá sa resp. poslušne koná v medziach tejto nechutnej hry. Mňa osobne pán Bugár maximálne sklamal najmä svojim konaním v európskej otázke, ale aj v postoji k SAS či k strane Matoviča, na ktorého margo si dovoliť vysloviť takú sprostosť, že keď sa dostane do parlamentu on, tak to bude katastrofa alebo niečo podobné. Prepáčte, pán Bugár, ale na Matovičovi vidieť aspoň snahu o nejakú zmenu na rozdiel od Vás, ktorý sa len mlčky prizeráte a prikyvujete neprávostiam.

Musím spomenúť aj prieskum Focusu, ktorý bol nedávno zverejnený a ktorý mi len potvrdil to, aká hra sa tu hrá najmä voči strane SAS - od tzv. kauzy Liberálny dom cez špinavosti okolo eurovalu až po nespravodlivé odvolanie ministra Galka. Je veľmi zaujímavé sledovať, ako v mojom okolí čoraz viac ľudí hovorí o tom, že bude voliť Sulíka už len z princípu a že alternatívou je Matovič, ale pozriete si prieskum a Sulík tam má záhadných 5,6 %. Je veľmi divné, že preferencie Smeru, ktorý v poslednom čase neskutočne veľa krát hlasoval proti svojim zásadám a proti tomu, prečo ho voliči volia, má stále 45 %. Nechce sa mi naozaj veriť, že ľudia na Slovensku sú slepí, hluchí a pologramotní. Nie, nie sú. To len politici, médiá a rôzne agentúry robia z ľudí debilov s cieľom presadiť svoje ciele a kašľať na to, či je to v súlade s morálkou a etikou. Nebudem tu hovoriť, aký je pán Sulík a jeho strana dokonalý, lebo samozrejme, každý ma svoje chyby a občas ich aj robí, ale povedzte mi - koho sa tu dá ešte voliť? Koho?!!! Veď predsa niekde musí byť iskierka nádeje, že sa tu objaví strana, ktorá nebude pozerať len na vlastné prsty a na vlastné prospechy. A tú nádej zatiaľ možno vidieť v stranách pána Sulíka a pána Matoviča. A budem im úprimne držať prsty v tom, aby sa zo slovenskej politiky pobrala preč chamtivosť, kašľanie na voliča a neskutočná skorumpovanosť. A verte mi, stačí jedno zaváhanie či už jedného alebo druhého, tak minimálne u mňa im hlas prepadne. Avšak zatiaľ sa tak nestalo a aj tá nechutná politická hra, ktorá sa proti nim rozoštvala, ma len utvrdzuje v tom, že presadzujem správny názor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?