Niekomu tečie do topánok

Autor: Ján Sciranka | 20.1.2012 o 23:20 | (upravené 21.1.2012 o 0:05) Karma článku: 13,30 | Prečítané:  1293x

Parlamentné voľby sú predo dvermi a odrazu sa politici začínajú seriózne zaujímať o voličov...o to, čo ich trápi, o ich názory a otázky. Každý sa to snaží robiť iným spôsobom. Je tu ale malý zádrheľ, ktorý sa tu v poslednom období dostavil....GORILA.

Je smutné, že sa o tomto spise začalo hovoriť až o dva roky neskôr, ako sa na neho viac-menej prišlo. Každý strkal hlavu do piesku, ale pred voľbami je to odrazu vďačná téma, dokonca aj pre samotný denník SME. Naozaj smutné.

Pre tých, ktorí to nečítali prikladám link, ktorý im otvorí oči - spis Gorila , podotýkam ale, že pri čítaní tohto textu je potrebné predtým nejesť ani nepožívať alkoholické nápoje ako prevencia proti vyvráteniu obsahu žalúdka. Ja osobne som si to prečítal celé a do detailov. Naozaj ma zarazila závažnosť čítaných skutočností. Je to až neuveriteľné, že takýmto spôsobom dokážu niektorí ľudia obchodovať s majetkom spoluobčanov. Je to jedno veľké, naozaj veľké morálne bahno a nervozita politikov do tejto kauzy namočených, len svedčí o tom, že väčšina z uvedených faktov sú pravdivé.

Pozrime sa na reakcie jednotlivých strán, ktorých sa to viac či menej týka. To, že uvedený spis sa týka najviac strán SMER a SDKÚ hádam nie je potrebné vyvsvetľovať. Ide len o to, ako sa obidve strany snažia z toho vyviniť a dokonca ešte nakydať na iných. Pán "všemocný" Fico zvolá tlačovú konferenciu, na ktorej víťazoslávne vyhlási, aby médiá nezaťahovali do tejto kauzy jeho stranu, lebo oni vtedy neboli vo vláde. No pán Határ (mimochodom osobný tajomník "všemohúceho" Ficka) sa tam zrejme ocitol úplnou náhodou. Zrejme akurát išiel z kina a čírou náhodou sa omylom dostal do inkriminovaného bytu. Stáva sa. Veď napokon aj pán Kanis vyhral svoje milióny v lotérii.

Mikuláš Dzurinda bol pre mňa dlhé roky vzorom odvážnych krokov, rozhodnutí a reforiem, ktoré napomohli Slovensku stať sa "tigrom Európy" (to by bolo asi trošku krátkozraké popierať). Postupom času sa moje ilúzie strácali a v súčasnosti aj po prevalení tejto kauzy, som stratil poslednú štipku dôvery voči niektorým politikom. Povedzte mi, páni poslanci, načo robíte reformy a ozdravné kroky, keď na svojich finančných podvodoch spravíte také diery v rozpočte, že ani mohutné reformy to nedokážu zaplátať? Áno, viem. Lebo je Vám jedno, ako sa majú občania SR a je Vám jedno, čo bude ďalej. Žiaľ, je to tak. Teraz pred voľbami si sadáme do vlakov a chodíme za ľuďmi žobrať o hlasy. Teraz pred voľbami absolútne strácame argumenty pri prevalení špinavostí, ktoré sa tu odrazu nazbierali s trápnymi výrokmi typu "Niekto sa tu už načisto zbláznil". Je mi ľúto, že niektoré naozaj perspektívne strany boli potopené alfa samcami bez sebareflexie. Tým určite nemyslím stranu Smer. Tá sa diskretitovala samotným predsedníckym alfa samcom, ako aj kauzami a spoluprácou s pochybnými stranami, ktorým vládnu hádam najjagavejší alfa samci. Bohužiaľ - na Slovensku je to stále tak. Dokedy ešte?

Tak isto sa správajú aj strany KDH či Most, a to tým, že strkajú hlavu do piesku a zrejme im nevadia prešľapy uvedené v Gorile. Ako by aj mohli? Keď sú v tom namočení rovnako. Aspoň pán Lipšic má štipku sebareflexie, a snaží sa danú kauzu posunúť vo vyšetrovaní ďalej. Aj keď tiež iba PRED voľbami, ale predsa. Pán Bugár sa radšej ani neozýva, lebo koľko podľa tohto spisu majú na svedomí "Maďari", tak na to sa dá len ťažko niečo povedať. Tu naozaj platí, kto nerobí nič, nič ani nepokazí. Preto je podľa posledného prieskumu lídrom pravice KDH, čo už má aspoň na mňa naozaj veľmi laxatívny účinok.

Netreba zabudnúť aj na stranu SaS. Oceňujem ich postoj k tejto kauze, avšak prečo až teraz, keď o nej vedeli už skôr. Je samozrejme neseriózne, ako sa na nich zo všetkých strán do väčšej miery nezmyselne útočí. Ale v jednom musím dať za pravdu, prečo ten spis neposunuli ďalej už v roku 2010? Vypočítavosť? Zrejme áno. Nesvedčí to o nich do budúcnosti nič dobré, čo dúfam nebude nakoniec pravda. Preto skôr je dobré oceniť postoj Matoviča k celej tejto kauze a k vyjadrovaniu svojich názorov na túto tému svojským spôsobom - http://www.sme.sk/c/6225012/matovic-zavesil-na-parlament-znak-gorily-s-bananom.html.

Každopádne celá táto kauza ukazuje na jedno - že tento štát a jeho čelní predstavitelia sú doslova stokou tejto spoločnosti a pokiaľ sa tu táto generácia politikov nevymení, bude to len a len horšie. Treba však dať pozor, kto po nich nastúpi. Jedno je ale isté, Gorilu možno nazvať aj takým americkým spôsobom, a myslím, že dostatočne výstižným - slovenský Watergate.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?