Diamantová Gorila

Autor: Ján Sciranka | 12.2.2012 o 19:58 | (upravené 12.2.2012 o 23:33) Karma článku: 8,96 | Prečítané:  3790x

"Všade samé gorily!" či "Chuck Norris, please help!!!" - to je len zopár transparentov, ktoré bolo možné spozorovať počas protestov pretrvávajúcich už zhruba mesiac. Vždy vítam, keď ľudia nie sú ticho a pri takejto neprávosti, aká sa tu diala a vlastne aj deje neustále, vyjdú do ulíc a prejavujú svoj názor. Je mi ale ľúto, že na týchto protestoch sa priživujú jedinci, ktorí si potrebujú vyliečiť svoje komplexy rozbíjaním hlavnej brány Úradu vlády SR. O tom, že tieto protesty sa začínajú spolitizovávať "gorilími" či "negorilími" stranami, netreba diskutovať. Poďme sa ale pekne pozrieť, ako je to s celkovou politikou na Slovensku za posledných 22 rokov.

Kamarati na prehliadke diamantovej baneKamarati na prehliadke diamantovej banewww.diamantovabana.sk

Ak si myslíme, že Gorila, ktorej zrejme väčšia časť je preukázateľná, je najväčšou kauzou od Mečiara, tak sa veľmi mýlime. Za posledných 22 rokov sa tu premlelo toľko špiny, že si to obyčajní smrteľníci vrátane mňa nevedia ani len predstaviť. Naozaj nie je čudo, že ľudia sú v uliciach a že už nemajú ani štipku dôvery voči slovenským politikom. A ja sa obávam, že týmto článkom ich znechutím ešte viac. Ale sú veci, o ktorých by sa malo hovoriť, ale vôbec sa nehovorí.

To, že sme tu mali rôzne únosy, politikov hrajúcich sa na boxerov, mediálne či spravodajské hry, nástenkové tendre a rozkrádačky, ktoré sa momentálne vyšetrujú, je už známe. Ale keď som si podrobne preštudoval kauzu Diamantová baňa v JAR, o ktorej je známe už dlhé roky, ale dlhé roky sa s ňou nič nerobí, tak som myslel, že moja večera skončí v koši. Je naozaj nechutné, ak čo i len desatina z uvedených podozrení je pravdivá.

Hlavná podstata tejto kauzy diamantovej bane je v tom, že ešte v 90. rokoch minulého storočia sa emigrovaný slovenský podnikateľ v JAR rozhodol predať jednu zo svojich baní Slovensku s cieľom, aby zisky z tejto bane tiekli do slovenského rozpočtu, čo by Slovákom prinieslo väčšie finančné možnosti a tým pádom by sa žilo slovenskému národu ľahšie. Samozrejme, jemu malo ísť isté percento z predaja ako dividendy. Tento zámer sa snažil lobovať u terajšieho ministra financií Ivana Mikloša, ktorý ho odkázal na predstaviteľov firmy Martimex Martin. Tí ho údajne pripravili nielen o baňu, ale aj o zisky z nej plynúce a podľa zverejnených dôkazov tieto zisky teraz plynú do rúk hŕstky ľudí profitujúcich z tohto nevídaného biznisu. Nebudem to tu rozpytvávať, podrobnosti si každý môže nájsť na stránke www.diamantova bana.sk. Ja sa len pýtam, ako je možné, že takéto závažné podozrenia z tak závažnej kriminálnej činnosti, sa vôbec nevyšetrujú a vôbec sa o nich nehovorí. Ako je možné, že ani jedno zo slovenských médií sa tejto kauze ešte nevenovalo, pričom je zverejnená na internete? Aj keď zatiaľ ide len o podozrenia podložené ale ZÁVAŽNÝMI DOKUMENTMI, ktoré túto kauzu stavajú do veľmi reálnej roviny.

Čo sa týka politikov, tak je potrebné dodať, že všetci do jedného sú do toho zapletení. Začal tým celým Ivan Mikloš, ktorý sa s daným podnikateľom stretol v spoločnosti Štefana Veselovského, ktorý momentálne kandiduje za stranu SOS, čo túto stranu hneď diskvalifikuje. Podľa dokumentov sa na tejto bani podvodne obohatili ľudia blízki I. Miklošovi. To, že v tom lietajú aj ďalší vplyvní politici onej doby, hádam netreba nejako zvlášť rozmazávať. Pýtam sa teda ministerky spravodlivosti kandidujúcej za SDKÚ-DS, ako vážne myslí boj za spravodlivosť, keď vedľa nej sedí človek, ktorý je podozrivý z tak závažných zločinov, pričom jeho meno sa vyskytuje aj v spise Gorila? Pýtam sa, prečo všetci premiéri od Mečiara cez Dzurindu až po Fica a Radičovú sa nevyjadrili k tak závažnej téme? Pán Fígeľ ako eurokomisár obdržal list, v ktorom ho podvedený podnikateľ žiada o pomoc pri vyšetrovaní tejto kauzy a on v priamom prenose v relácii na STV povie, že k tejto kauze nič nevie. A čo ten list, ktorý je taktiež zverejnený na internete, kde máte podrobné informácie o diamantovej bani? Bugára to tiež akosi vôbec nezaujíma. Ján Slota taktiež obdržal informácie o danej bani priamo od podvedeného podnikateľa. Myslíte si, že s tým niečo spravil? Nie. Fico túto kauzu označuje za pamflet a klebety, ku ktorým sa nemieni vyjadrovať. To naozaj takto vážne podozrenia podložené dôkazmi, ktoré je potrebné preveriť, môže niekto označiť za klebetu? Pýtam sa pán Fico, je Gorila takisto klebetou? Je tu toľko nezodpovedaných otázok, že to ticho okolo tejto kauzy je až desivé.

Svoje pripomienky však možno hádzať aj na malé a nové strany. Vôbec sa mi nepáči, že na tejto téme sa priživuje strana ĽS-Naše Slovensko, ktorá sa snaží získať týmto nejaké politické bodíky do svojho predvolebného guláša. Nepáči sa mi taktiež to, keď pán Matovič pošle niekoho do zadku s tým, aby toľko neotravoval s tou diamantovou baňou. To akože nemáte snahu, aby sa niečo tak závažné vyšetrilo? Čo mňa osobne trápi je to, že ani p. Sulík, ktorý sa snaží ukazovať samého seba ako človeka čestného a bojujúceho za národné záujmy občanov, a ktorému ja osobne najviac verím zo všetkých politikov, sa k tejto téme doteraz taktiež nevyjadril. To, že mal sms s nejakým trápnym Kočnerom, mi je ukradnuté, ale to ticho okolo spomínanej kauzy, na neho taktiež nevrhá najlepšie svetlo.

Pýtam sa, komu sa tu dá vlastne veriť, keď oficiálne existuje kauza, ktorá sa už 22 rokov zamieta pod koberec, a veľmi úspešne, pričom Gorila je oproti nej len kvapkou v mori. Nehovorím, že táto kauza je automaticky pravdivá a môže to byť vykonštruovaná vec so snahou diskreditovať politikov. Avšak neviem si predstaviť takého maniaka, ktorý by dokázal vykonštruovať takýtom komplot podozrení, dôkazov, dokumentov, fotografií či nahrávok konkrétnych osôb. Je nechutné čo i len pomyslieť na to, aká špinavá politika dokáže byť, ak sa preukáže čo i len desatina nielen tejto kauzy, ale aj spisu Gorila. Tu ešte treba poukázať na p. Fica, ktorý sa všemožne snaží vyviniť z "Gorilej kauzy" aj napriek tomu, že v tom spise je spomínaný najviac a že spis ukazuje na to, ako jeho osobný tajomník mal získavať peniaze na financovanie strany SMER-SD, a to nehovoriac o tom, že doteraz neodpovedal na otázku, ktorá mu bola položená už asi 100x - Boli ste v inkriminovanom byte na Vazovovej, pán Fico?

Z tohto celého vidím veľmi jasne, že na Slovensku nám doteraz vládla a zrejme aj naďalej bude vládnuť jedna veľká a strašidelná diamantová Gorila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cirkev znova skúša blahorečiť biskupa Vojtaššáka, ktorý sa angažoval za Slovenského štátu

Proces blahorečenia v roku 2003 pozastavil Vatikán, nedávno ho cirkev obnovila.


Už ste čítali?