Na R1-ke aby človek od hladu zomrel

Autor: Ján Sciranka | 13.4.2012 o 12:39 | Karma článku: 5,46 | Prečítané:  1614x

Na Slovensku je veľkou vzácnosťou, keď sa po dlhom čase postaví nejaká diaľnica či rýchlostná cesta navyše. Hlavne pre "typických Bratislavčanov", ktorý chodia minimálne raz mesačne na východ za svojimi rodinami. Veľmi som bol rád, keď sa otvorila rýchlostná cesta R1, ktorou sa v priebehu hodiny a pol človek môže v pohode dostať z Bratislavy do Banskej Bystrice, čo naozaj uľahčí cestu. Je tu ale jeden "Fígeľ", ktorý si možno veľa ľudí nevšimne, ale predsa tu je.....počas jazdy na tejto rýchlostnej ceste z východu na západ sa skúste najesť ;) 

Mám osobnú skúsenosť, ktorú som si nemohol nechať pre seba, a zároveň moja osobná výstraha pre vodičov cestujúcich na západ. Poriadne sa pred cestou najedzte, lebo na R1-ke aby človek od hladu zomrel.

Počas cesty sme mali jasný cieľ už od východu - najesť sa v našej obľúbenej kolibe Habakuky neďaleko Banskej Bystrice, pár kilometrov pred ňou. Tak si ideme, zahliadneme našu kolibu a narazíme na prvý problém. Odbočiť! Ak by ste pri kolibe chceli smerom z východu odbočiť na túto kolibu, aby ste sa tam najedli, tak nech sa páči. Riskujete ale minimálne dva dopravné priestupky - prechod cez dvojitú plnú čiaru a zákaz odbočenia vľavo. Aj napriek tomu som to riskol. Úspešne. Na moje prekvapenie (alebo neprekvapenie?) bolo otvorené iba do štvrtej, my sme došli o šiestej. Tak "hajde" preč hľadať nejakú inú, keďže hlad sa začal intenzívne ozývať. Po asi 300 metroch bola mimochodom odbočka, ktorou ste sa mali vrátiť ku kolibe, keď sa chcete najesť - zaujímavé. Tak sme šli ďalej s tým, že pred Zvolenom je ďalšia. Vedeli sme to, že je tam niekde odbočka na tú kolibu a že je tesne vedľa rýchlostnej cesty. Normálny človek predpokladá, že tá odbočka ku kolibe, ktorá je na strane smerom na západ a tesne pri rýchlostnej ceste, bude zjavná a že ju rýchlo nájdeme. Samozrejme mali sme odbočiť smerom na Kováčovú a potom cez tú dedinu sa trepať až priamo ku kolibe pri lese. Vzhľadom na naše uvažovanie sme na Kováčovú neodbočili a po pár metroch sme tej kolibe už len z rýchlostnej cesty víťazoslávne zamávali na rozlúčku. Mimochodom, bola veľmi pekná. Aká bola zrazu úľava, keď sme iba o kilometer ďalej našli ďalšiu, ktorá vyzerala ešte lepšie, bola na kopčeku a ešte bližšie k rýchlostnej ceste. Môj žalúdok zaplesal. Avšak iba do chvíle, kým sme okolo nej už neprechádzali a opäť sme jej len smutne mávali a kochali sa jej nádherou, keďže (čuduj sa svete) sme tam proste nemohli odbočiť, a to nielen že ku kolibe, ale ani na druhú stranu, kde by sa k nej úplne teoreticky mohlo dať nejako prísť. Koliba prisámbohu asi 20 metrov od rýchlostnej cesty, až mi do auta zavoňali halušky a nemôžete odbočiť a dostať sa k nej. Krása!

Už sme boli duchom celkom dole a žalúdky keby vedeli reagovať ako ľudia, tak už mám jednu po papuli, keď tu odrazu sme uvideli ďalšiu, vskutku nádhernú. Mala len jednu chybičku, bola na druhej strane rýchlostnej cesty, samozrejme bez možnosti odbočiť, po prípade prejsť k nej cez nejaký most. Tretie zakývanie. Napokon sme si spomenuli, že o pár kilometrov ďalej pred Žarnovicou by mala byť jedna koliba, ktorá už bola jedným z nás odskúšaná. Aj sme ju uvideli, a bola na tej strane R1-ky, ktorou sme šli, ale tá cesta k nej bola fakt zaujímavá. Najprv odbočka na Žarnovicu, potom odbočka späť niekoľko desiatok metrov na východ, aby som sa dostal na neskutočne hrboľatú cestu, ktorá dala pekne zabrať mojim tlmičom na aute, až sme nakoniec dorazili na miesto. Na moje prekvapenie tam bolo krásne, avšak čašníčka v sexi leginkách nám ohlásila, že kuchár akurát dovaril. Koľká to radosť! Odporučila nám ísť do neďalej kolibky, ktorá je na takom miernom kopčeku a je ju dobre vidieť. Bola to mimochodom tá, ktorej sme zamávali ako tretej. Tak sme sa už s pocitom neskutočného hladu rozhodli, že prejdeme cez hrboľatú cestu, most, pár odbočiek až sa dostaneme na vytýčené miesto, kde sa môžeme konečne víťazoslávne najesť. Keď sme vošli, prekvapením som žasol, keď nám čašníčka zahlásila, že ešte varia :) HALELUJA! 

Aby som to teda zhrnul, strávili sme zhruba hodinu tým, aby sme na jednej z najfrekventovanejších ciest na Slovensku našli jednu kolibu, v ktorej by človek mohol zjesť aj niečo iné ako pizzu či hamburger. Vivat slovenský cestovný ruch a jeho duchaplný rozvoj! Myslím, že pán Fico a jeho kolegovia by sa mali v súčasnosti radšej zamerať na zabezpečovanie infraštruktúry v okolí rýchlostných ciest a diaľníc pred rekonštrukciou sochy Svätopluka či Bratislavského hradu. Ale to by sme chceli asi príliš, že?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?