Kam smeruješ, Slovensko?

Autor: Ján Sciranka | 26.6.2012 o 12:27 | (upravené 26.6.2012 o 14:08) Karma článku: 11,73 | Prečítané:  443x

Táto otázka je v súčasnosti naozaj výsostne aktuálna, nakoľko je na ňu naozaj ťažké odpovedať. V duchu sa často pýtam, či je možné, aby sa dialo na Slovensku to, čo sa teraz deje a ľudia aj napriek tomu majú hlavu strčenú v piesku a snívajú o "svetlých" zajtrajškoch. Žiaľ, musím Vás sklamať. Nebudú. Pokiaľ to necháme pokračovať týmto SMER-om.

Minule som si dal námahu a prečítal som si väčšinu paragrafov z dlho diskutovanej zmluvy o trvalom eurovale, ktorá bola minulý týždeň schválená vládou SR. Musím sa priznať, že mi naozaj behali zimomriavky po chrbte, keď som to čítal, lebo je to naozaj niečo hrôzostrašné. Čudujem sa, že ľudia si nedokážu nájsť 15 minút na to, aby sa pozreli, čo ich vláda chce schváliť a aby videli, ako sa ich to vlastne dotkne. Nemôžem si pomôcť, ale euroval nemožno nazvať inak "diablova zmluva", ktorá ńehorázne zadĺži budúce generácie, ktorá pošle len tak v hotovosti z nášho biedneho rozpočtu do "čiernej diery" 660 mil. Eur v niekoľkých splátkach a upíše sa do výšky až 5,8 miliardy Eur s tým, že keď to bude potrebné, tak budeme musieť zaplatiť AKÚKOĽVEK sumu do 7 dní. Je zaujímavá tá suma, keď si zoberiem, že vláda Róberta Fica má neskutočný problém s ušetrením 1,5 miliardy Eur. Neviem si predstaviť, čo nastane, keď bude potrebné, aby došlo k plneniu takéhoto množstva peňazí v priebehu JEDNÉHO jediného týždňa. 118 poslancov sa podpísalo pod zmluvu, ktorá doslova a do písmena ožobračí ľudí o ich vlastné peniaze, ktoré posielajú do štátneho rozpočtu vo forme daní, aby prispievali k rozvoju Slovenska ako takého. Róbert Fico s jeho kumpánmi Počiatkom, Kaliňákom, Kažimírom a spol po kooperácii so zradnými a farizejskými stranami SDKÚ-DS, KDH a Most nám v priamom prenose ukázali, ako sa kašle na ľudí a čo dokážu ľudia spraviť pre vlastný prospech. Nedokážem si totiž predstaviť, že by normálny človek dokázal zahlasovať za takúto zmluvu, v ktorej niekto nakladá s miliardami Eur európskych daňových poplatníkov bez toho, aby niesol nejaké dôsledky a je absolútne imúnny voči súdom, trestnému stíhaniu a zodpovedaniu sa za prípadné ekonomické škody spôsobené v trvalom eurovale. Buď títo ľudia majú z toho vlastný prospech, sú do toho tlačení alebo sú proste hlúpi. Najlepšie na tom je, že v jeden deň sa schváli euroval drvivou väčšinou, na druhý deň ukáže Grécko, ako si takýto čin váži a jeho PROEURÓPSKA VLÁDA vyhlási, že žiadne škrty nebudú - priamy dôkaz vyhodenia 660 miliónov Eur do prázdna a absolútne bezočivé ignorantské správanie sa nezodpovedných národov pokračuje. Nehovoriac o tom, že deň po tom, ako slovenský minister financií Kažimír zahlasoval za euroval, vyhlásil, že eurozóne nedáva šancu na prežitie.

Ak je teda niekto hlúpy, nemá čo rozhodovať o osudoch miliónov ľudí a o ich budúcnosti. Objaví sa nejaká "chyba v systéme", ktorou je napr. strana SAS či OĽaNO, a špinavci, ktorí tu už "operujú" dlhé dlhé roky si dajú jediný cieľ. Zničiť takúto chybu, ktorá by nás mohla pripraviť o zisky. To presne sa dialo najmä voči strane SAS. Kde je teraz tá nehorázna megakauza Sasanka, z ktorej sa každý išiel zblázniť, lebo takéto niečo tu nikdy nemalo obdoby. Kde je Gorila? Pán Fedor a Kaliňák sa nebodaj dohodli, že to nechajú tak? Však je po voľbách, že? Radičová je mimo hry, Sulík ledva došiel do parlamentu a Smer má takmer 45 % voličov. Ako pekne to všetko vypálilo, že? A Slovač len teraz bude pozerať, čo sa bude diať a tíško bude držať hubu, ako by sa nič nedialo. Veď čo na tom, že ideme poslať nenávratne preč nieľkoko miliárd eur z nášho rozpočtu. Veď čo na tom, že tu budeme mať pomaly aj daň zo psích výkalov. Veď čo na tom, že sa bude brať ešte aj študentom či chudobným ľuďom, ktorí sú radi, že majú aspoň niečo na dohodu. Veď čo na tom, že sa živnostníkom zvýšia odvody tak, že si to môžu rovno hodiť na najbližšom pôjde. Veď čo na tom, že prijatých 22 opatrení Ficovej vlády vôbec nie je realizovaných voči bohatej menšine, ale práve naopak nepriamo voči chudobnej väčšine, ale to už slovenskú bedač nezaujíma, lebo Fico povedal. Bohužiaľ, o tom to je. Slováci si asi naozaj nezaslúžia lepšiu budúcnosť, keď neustále dokážu voliť tých istých zlodejov, ktorí im berú ich vlastné peniaze a po novom aj úspory do budúcnosti. Slováci vedia len reptať a nadávať, ale nespravia nič preto, aby sa mali v budúcnosti lepšie.

Dôkazom je aj pár komentárov, ktoré som mal možnosť vidieť na sociálnych sieťach. Je naozaj smutné, keď niekto, kto volil Fica, uvidí jeho opatrenia, ktoré chystá a povie na to, že my pravičiari len závidíme Smeru jeho preferencie. Hold....áno, veľmi závidím. Lebo život je o preferenciách a nie o skutočných skutkoch. Na dokreslenie zmýšľania Slovákov možno uviesť pekný príklad zo súčasnej situácie na vodnej nádrži Domaša, kde sa podnikatelia obávajú veľkých strát z dôvodu slabej sezóny. Samozrejme, ako to už u Slovákov býva, na vine je nízka hladina vody vo vodnej nádrži, ktorá nebola postavená na rekreačné účely, ale ako zdroj vody pre okolité firmy a pre vodohospodárske účely. Otázka na mieste je ale tá, čo títo kvázi podnikatelia spravili pre to, aby sa v tomto miniregióne rozrastal cestovný ruch a aby tam boli lepšie služby. Môže byť hladina vody hoc aj 200 metrov, pokiaľ nemám dôstojné podmienky na prežitie rodinnej dovolenky, tak tam asi ťažko pôjdem. Ale na to už títo podnikatelia asi akosi pozabudli.

Smutná realita slovenského života - dovtedy budeme nariekať, kým sa sami nezložíme na samé dno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?